ارورهای یخچال فریزرهای سامسونگ

اگر یخچال فریزر سامسونگ دارید و به هر علتی خوب کار نمی‌کند می‌توانید قبل از اینکه با سرویس کار تماس بگیرید با بررسی ارورهای مشخص شده بر روی نمایشگر، خودتان تا حدودی دستگاه را عیب یابی نمایید. در این مقاله تلاش کرده‌ایم که کدهای خطا یا ارورهای یخچال فریزرهای سامسونگ برای مدل‌های مختلف را بررسی نماییم.

  1. ارور 33e : این پیام زمانی نمایش داده میشود که شیر برقی دستگاه به درستی کار نکند. معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که یخچال به منظور اسباب کشی جابجا شده باشد یا در منزل جابجا شده باشد. اولین راه را خودتان می‌توانید انجام دهید به صورتیکه کلید لامپ و انرژی سیور را با هم به مدت 10 ثانیه نگه دارید تا دیسپلی ریست شود. اگر با این کار مشکل برطرف نشود برای تعمیر شیر برقی با تکنیسن هماهنگ کنید تا دستگاه شما را بررسی کند که اگر نیاز باشد شیر برقی تعویض شود.
  2. ارور 25e :این یک ارور مربوط به دیفراست یا سیستم برفک زدایی می‌باشد اگر دستگاه تایمری یا مکانیکی باشد. باید تایمر چک شود و اگر برد داشته باشد باید برد بررسی شود و تعمیر یا تعویض شود.
  3. ارور 6E :یک ارور بسیار آرام است که نمایانگر ایراد در سنسور می‌باشد که معمولاً پس از قطع و وصل شدن برق شهری اتفاق می‌افتد. این مشکل با ریست نمودن دستگاه برطرف می‌شود.
  4. ارور 5e : ارور 5e به این معناست که سنسور دیفراست یا سنسور مربوط به برفک زدایی می‌باشد به خوبی کار نمی‌کند و باید تعویض شود.
  5. ارور 23e : اول از همه این در هنگام نمایش این ارور باید فن کندانسور بررسی شود و همچنین برق دستگاه درست متصل باشد. همچنین می‌بایست کندانسور نیز چک شود و در صورت خرابی فن باید فن دستگاه تعویض شود. در مرحله دوم اگر ایراد از فن دستگاه نباشد می‌بایست برد الکتریکی دستگاه چک شود. اگر برد دستگاه خراب باشد باید برد تعویض شود و اگر امکان تعمیر وجود داشته باشد می‌توان آن را تعمیر کرد.
  6. ارور 5 : این ارور مربوط به خرابی یخساز دستگاه می‌باشد که برای برطرف نمودن مشکل آن می‌بایست یخساز تعمیر شود. درصورتی که تعمیر نیز پاسخگو نباشد می‌بایست یخساز تعویض شود و یا کاملا از مدار خارج شود.
  7. ارور 4E : این پیام خطا به معنای خوب کار نکردن سیستم دیفراست فریزر می‌باشد و تعمیر آن فقط بصورت جابجا کردن قسمت دیفراست فریزر می‌باشد.
  8. ارور 8e :این پیام به علت خرابی دستگاه یخساز می‌باشد معمولاً اگر سنسور یخساز خراب باشد این ارور نمایان می‌شود احتمالا شما ناچار هستید که کل یخساز را تعویض نمایید یا سنسور آن باید توسط یک کارشناس بررسی شود.