نکاتی در ارتباط با تعویض فیلتر یخچال :

اگر ماه ها یا یک سال و یا شاید سالها است که فیلتر آب بخچالتان را تعویض نکرده اید بهتر است که به فکر این موضوع باشید که آن را زودتر تعویض نمایید .
شاید مزه آبی که از دستگاه شما خارج می شود خوب و تازه باشد اما این بدان معنا نیست که فیلتر دستگاه شما بخوبی کار می کند چرا که خیلی از املاح مضر و آلوده کننده ها بی مزه هستند .

معمولا یک خانواده چهارنفره که از آبسرد کن و یخساز یک یخچال استفاده می کنند بهتر است هر شش ماه یکبار فیلتر آب داخل یخچال را تعویض نمایند اما یک خانواده ۲ نفره سالی یکبار می توانند از یک فیلتر استفاده کنند پس اگر شما بیشتر از یکسال است که فیلتر دستگاه خودتان را تعویض نکرده اید بهتر است زودتر برای تعویض آن اقدام نمایید تا آبی سالم تر بنوشید و همیشه به یاد داشته باشید خرید یخچالی که قابلیت اینو داشته باشد که فیلتر تصفیه آب آن تعویض بشه خیلی بهتر از سایر یخچال ها است .
فیلتر تصفیه چگونه کار میکند : اغلب فیلتر‌های تصفیه به گونه ای طراحی شده اند که با استفاده از بعضی رسوبات خاص،پلی پروپیلن و فیلتر کربن طعم و بوی بد آب را از بین ببرند و آب به گونه ای داخل فیلتر جابجا میشه که مواد جامد و مضر برای بدن از آن جدا شود.
همانطور که میدانید آب آشامیدنی قبل از اینکه به منزل ها برسد از میان بسیاری از لوله های شهری عبور میکند با پیش فرض اینکه آب به صورت صحیح تصفیه شده باشد ممکن است در مسیر بسیاری از املاح مضر،پس ماند های صنعتی و کشاورزی،نشتی آب فاضلاب ،املاح مربوط به لوله های قدیمی شامل زنگ زدی و … ممکن است به داخل آن نفوذ کند به همین ترتیب اغلب فیلترهای تصفیه آب به گونه ای طراحی شده اند که سه بخش از بزرگترین املاح مضر شامل سرب،کلورین و ترکیبات سبک (VOCs) را از ببرند.

سرب:تا قرن بیستم سرب بعنوان یک ماده بدون ضرر و مفید برای صنایع رنگرزی و سفالگری (آشپزخانه) و صنایع لوله سازی شناخته شده بود بطوریکه 50% قسمت لوله کشی از سرب ساخته شده بود .چون که آب حلال بسیار خوبی است براحتی این قابلیت را دارد که سرب موجود در لوله های قدیمی را در خود حل نماید که این موضوع اگر اتفاق بیافتد این آب حاوی سرب به داخل منزل شما میرسد و شما آب را میل خواهید کرد که این امر برای سلامتی افراد مضر میباشد ،به خاصر سمی بودن سرب آن را جز آلوده کننده ترین ماده آب آشامیدنی در نظر می گیرند که باید میزان آن در آب آشامیدنی صفر باشد زیرا سرب میتواند باعث تولد پیش از موعد نوزادان شود،باعث صدمه رساندن به مغز،شنوایی،قلب،سنگ کلیه و برخی از سرطان ها گردد.
کلرین:این ماده باعث تغییر مزه آب یا به عبارتی بدمزه شدن آب آشامیدنی می شود معمولا در ایستگاه های تصفیه آب از کلرین برای ضدعفونی کردن أب از انواع باکتری ها و ویروس ها و انگل ها استفاده مینمایند که کربن موجود در فیلتر‌های تصفیه باعث میشوند طعم کلر آب کمتر شود و مزه بهتری داشته باشد.
ترکیبات سبک شیمیایی یا VOCs : این ترکیبات بازمانده سموم شیمیایی، آفت کشها، نگاه دارنده ها ،فاضلاب،نیترات وسایر ترکیبات مضر برای بدن می‌باشند که می‌توانند به کبد،کلیه،معده و روده آسیب برسانند.
در واقع فیلتر‌های جدید یخچال ها مواد مضرری که در بالا اشاره شد از بین می‌برند و هر چه دیرتر اقدام به تعویض فیلتر نماییم ظرفیت فیلتر بیشتر پر میشود و قادر به تصفیه آب به طور صحیح نمی باشد و محفظه فیلتر دچار گرفتگی می شود و یا خود فیلتر شما عامل رشد باکتری میشود .
در واقع استفاده از یک فیلتر بصورت طولانی مدت باعث انتقال بیماری نیز می گردد چراکه همانطور که اشاره شد آب شهری به خودی خود دچار بعضی آلودگی ها هست و اگر فیلتر نیز آلوده باشد این موضوع امکان ریسک ابتلا به بیماریهای عفونی و ویروسی را بیشتر می کند و بهترین زمان تعویض فیلتر ها بصورت 6 ماه یکبار می‌باشد.
ضخامت فیلتر‌های موجود در بازار به سه دسته تقسیم می شود :
۰.۵ الی ۱ میکرون
۱ الی ۵ میکرون
۵ الی ۱۵ میکرون
که بهترین نوع آن ۰.۵ الی ۱ میکرون می‌باشد برای نصب در یخچال .
در نهایت باید به این موضوع اشاره کرد که با توجه به اینکه ۷۰درصد بدن انسان را آب تشکیل داده است بهتر است که آبی که مورد استفاده قرار می‌گرفت آب با کیفیت باشد تا صدمه به قسمت‌های حیاتی بدن انسان وارد نشود چرا که خیلی از مواقع این صدمات جبران ناپذیر می باشند و بهترین راه مقابله با بیماری ها پیشگیری است.

بقلم بابک مجتهدی