راهنمای تعمیر یخچال

در مجموعه تعمیر یخچال، خدمات تعمیرات یخچال سامسونگ، الکترواستیل، اسنوا، امرسان، ویرلپول، وستینگ هاوس، مابه و کنوود و سایر یخچال های آمریکایی، اروپایی، آسیایی و ایرانی انجام می شود. تکنسین های تعمیر یخچال، خدمات سرویس، نصب و تعمیر یخچال را در محل به صورت حضوری انجام می دهند و نیازی به مراجعه حضوری و جابه جایی یخچال نیست.

یخچال نیز مثل هر وسیله الکترونیکی دیگر دچار نقص و خرابی می شود. در این مواقع تعمیر یخچال، به دلیل سالم نگه داشتن مواد غذایی درون آن، به اولویت اصلی افراد تبدیل می شود. همانطور که می‌دانیم تکنولوژی تولید یخچال‌ها روز به روز پیچیده‌تر می‌شود و با ظهور شرکت های رقیب هر کدام سعی می کنند با پیاده سازی آخرین تکنولوژی ها روز دنیا، محصولی باکیفیت و با کمترین میزان ضریب خطا به مشتریان خود عرضه کنند.

با این وجود احتمال بروز خطا در بهترین برندهای دنیا نیز غیرممکن نیست و هر شخصی با استفاده بلند مدت از یخچال یا هر وسیله دیگر با برخی از نواقص و خطاها مواجه خواهد شد. به همین دلیل مرکز تعمیر یخچال با تکنسین های مجرب یکی از نیازهای اساسی کسانی است که از یخچال فریزر و یا ساید بای ساید پیشرفته استفاده می کنند.

وجود مرکز تخصصی تعمیرات یخچال تا حدی ضروری است که بسیاری پیش از خرید یخچال مورد نظر خود در شهری مانند تهران، از وجود نمایندگی تعمیرات یخچال در تهران اطمینان حاصل می کنند. در ادامه مطلب به تشریح برخی از خطاهای رایج یخچال های ساید بای ساید و فریزر و همچنین نحوه دسترسی به مرکز تعمیرات یخچال در تهران خواهیم پرداخت.

نمایندگی تعمیر یخچال مونوگرام تهران

دلایل نیاز به تعمیرات یخچال

همانطور که در مقدمه نیز گفتیم، در تمامی یخچال ها و به خصوص یخچال های نسل جدید قطعات ریز و درشت فراوانی به کار رفته است. هر کدام از این قطعات ممکن است به مرور زمان و به دلایل مختلف دچار نقص و خرابی شود. تحت چنین شرایطی عیب یابی در فرایند تعمیر یخچال اولین و اساسی ترین مرحله تعمیرات یخچال است. زیرا همانطور که گفته شد نقص هر قطعه ای به دلایل مختلفی می تواند رخ دهد؛ و عیب یابی قطعات مختلف یخچال تنها از دانش و تجربه استادکار و تکنسین تعمیر یخچال برمی‌آید.

رایج‌ترین علائم و دلایل خرابی یخچال

در شرایطی که با علائمی مانند برفک زدن بخشی از اووپرتور، یکسره کار کردن موتور و یا از دست دادن سرمای یخچال مواجه باشیم نشان از کمبود گاز یخچال دارد. یکی از شایع ترین دلایل کم بودن گاز یخچال وجود نشتی در لوله های هدایت کننده گاز یخچال است. در این شرایط باید با دستگاه های نشت یاب، محل نشتی را پیدا کنیم و سپس با دستگاه جوش نشتی را برطرف کنیم.

  • بالا رفتن آمپر، برفک زدن لوله مکش تا کمپرسور، افزایش فشار قسمت دهش سیستم یخچال و یا طی مدت زمان زیاد تا روشن شدن کمپرسور، از علائم رایج زیاد بودن گاز یخچال است. برای رفع این علائم باید مقداری از گاز یخچال را کم کنیم.
  • ذوب شدن برفک اوپراتور و سرد شدن لوله مویی، کاهش فشار مکش و … نشان آن است که لوله مویین به دلیل رطوبت زیاد یخ زده است. در مواردی نیز دلیل گرفتگی مجاری لوله مویین جرم زدگی آن است. در این شرایط باید لوله مویین را تعویض و سیستم را مجددا راه اندازی کرد.
  • در مواردی با خاموش شدن کمپرسور، لوله مکش گرم می شود و موتور یخچال به طور طبیعی کار نمی کند. ممکن است نظر تکنسین تعمیر یخچال در چنین شرایطی ضعف و افت فشار کمپرسور به دلایل مانند گشاد شدن سیلندر یا جرم گرفتگی سوپاپ ها باشد. معمولا تکنسین تعمیر یخچال بعد از عیب یابی موتور کمپرسور را تعویض و موتور یخچال را مجددا شارژ می کند.
  • گاهی تکنسین های نمایندگی تعمیرات یخچال تهران، با مراجعه به آدرس مشتریان و بررسی مشکلات یخچال، متوجه می شوند که کمپرسور راه اندازی نمی شود و صدای وز وز می دهد. دلیل این مشکل ثابت ماندن قسمت های متحرک کمپرسور مانند پیستون، روتور و یا میل لنگ به دلیل جرم گرفتگی و یا شکسته شدن یک قطعه است که با تعویض و یا تعمیر کمپرسور مشکل آن حل می شود.
  • اگر در یخچال خود علائمی مانند بالا بودن فشار قسمت دهش و یا درجه حرارت لوله دهش، کم شدن سرمای یخچال و یا ضعیف شدن فن موتور مشاهده کردید، شما نیاز به تعمیر یخچال منزل خود دارید. با حضور تعمیرکار نمایندگی تعمیرات یخچال تهران در منزل شما، نتیجه عیب یابی وی می تواند به این ترتیب باشد: آزاد شدن پروانه کندانسور از محور فن و یا گیر کردن آن در برخورد با یک مانع و یا نزدیک بودن بیش از اندازه کندانسور با دیوار.
  • در مواردی ملاحظه می شود که علی رغم کار کردن کمپرسور دستگاه همچنان گرم است. این مشکل می تواند به دلیل شکسته شدن لوله دهش کمپرسور از داخل پوسته باشد. برای رفع این مشکل باید کمپرسور را تعویض و دستگاه را مجددا شارژ و گازدهی کنیم.
  • مکشلاتی مانند کم شدن سرمای یخچال، یکسره کار کردن موتور و اووپرتور نیز در میان یخچال های نسل قدیم و جدید رایج است. این نواقص می تواند باعث برفک زیاد اووپرتور نیز شوند. با رعایت نکات ساده ای مانند دقت در کامل بسته شدن درب یخچال  و یا تعویض لاستیک و یا ریگلاژ آن مشکل یخچال حل خواهد شد.

دسترسی به نمایندگی تعمیرات یخچال در مناطق مختلف تهران

دسترسی آسان و سریع به خدمات مختلف در شهرهای بزرگی مانند تهران یکی از اولویت های مشتریان است. به همین دلیل نیز معمولا به دنبال نمایندگی تعمیرات یخچال در محدوده یا منطقه زندگی خود هستند. امروزه دسترسی به خدماتی مانند تعمیر یخچال در مناطق شمال، غرب یا مرکز تهران از نیازهای مهم اهالی این مناطق است. زیرا به عنوان مثال مرکز تعمیرات یخچال در غرب تهران در مدت زمان کوتاه تری خواهد توانست به محل مورد نظر مشتری در غرب تهران مراجعه و به تعمیر یخچال بپردازد.

گذشته از راحتی دسترسی تعمیرکار یخچال به محلی که در محدوده او قرار دارد؛ مشتریان با خیال راحتتری خواهند توانست کار تعمیرات یخچال خود را به مرکزی که در نزدیکی آن ها قرار دارد بسپارند. زیرا در صورت بروز نقص مجدد و یا هرگونه سوالی به راحتی خواهند توانست به صورت حضوری به محل نمایندگی تعمیرات یخچال مراجعه و یا با تماس تلفنی مجددا از خدمات حضوری نمایندگی تعمیرات یخچال استفاده کنند.

به دلایل مذکور می توان گفت که بهترین مرکز تعمیرات تخصصی یخچال، مرکزی است که در نقاط مختلف تهران شعبات فعالی داشته باشد. شرق تهران، تهرانپارس، غرب تهران، مرکز تهران و … از مناطقی هستند که حضور مراکز معتبر تعمیر یخچال در آن، برای ارائه خدمات ضروری است.

تعمیر یخچال تهران

مرکز تعمیر یخچال

مرکز تعمیرات یخچال، به عنوان نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال در تهران، آماده ارائه انواع خدمات تعمیر یخچال در تمامی نقاط پایتخت است. مشتریان محترم می توانند برای دریافت مشاوه با هر کدام از شعبات فعال مجوعه تعمیر یخچال در غرب، شرق، جنوب و یا شمال تهران تماس حاصل و در صورت تمایل از خدمات این مجموعه استفاده نمایند.