چراغ HRS بر روی یخچال

یخچالهای جنرال الکتریک(General Electric) , هات پوینت (Hotpoint) و کنمور (Kenmore) تماما برندهایی هستند که مالکیت آنها در دست شرکت General Electric است که تمام اپراتور ها و بورد و لوازم های آنها تقریبا شبیه هم و در بعضی موارد یکسان می‌باشد و زمانیکه مشکلی در پردازش یخچال بوجود بیاید تمامی این برندها پیغام HRS را در نمایشگر نشان میدهند.

درست است که جنرال الکتریک اولین برند تولید یخچال در دنیا بوده و همیشه از پیشتازان این صنعت در طی بیش از ۱۰۰ سال فعالیت خود بوده است اما یکی از نقاط ضعف یخچال های جنرال الکتریک بورد این دستگاه ها میباشد که در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم .
در یخچالهای جنرال الکتریک،کنمور و هاتپوینت پیام HRS بدان معناست که بورد دستگاه متاسفانه بدرستی پردازش نمیکند یا قطعه از برد دچار مشکل شده و یا اینکه بورد دستگاه کاملا سوخته است.

ارور HRS

وظیفه اصلی بورد یخچال های جنرال الکتریک برنامه ریزی کلی برای فعالیت دستگاه می باشد در واقع مادربورد یخچال را کنترل می‌کند مادربورد فرآیند یخ زدایی را کنترل میکند و زمانیکه که مشکلی دارد این فرایند با مشکل روبرو میشود که در موارد خیلی معدودی این مشکل مشاهده شده در واقع زمانی که مشکلی برای بورد یخچال های جنرال الکتریک ایجاد شود به چند روش امکان دارد این مشکل خود را نمایان کنند،ممکن است که یخچال بطور کامل کار نکند و یا اینکه به دمای مورد نظر برای خنک کردن مواد غذایی داخل یخچال و فریزر نرسد و همچنین آب داخل آبسردکن گرم باشد و یخ داخل یخساز کاملا آب شده باشد و امکان دارد در این زمان چراغ آبسرد کن خاموش شود یا اینکه خاموش روشن شود .

روش دیگر تشخیص خرابی بورد یخچال های جنرال الکتریک این است که در بعضی مواقع کمپرسور دستگاه خاموش است اما هم فن فریزر و هم فن کمپرسور کار میکنند .

در بعضی از خرابی های بورد یخچال جنرال الکتریک صدای کلیک های متناوبی شنیده می شود که این صدا نیز نشانه خرابی بورد دستگاه جنرال الکتریک است .

در خرابی دیگری که خیلی مشاهده شده فن فریزرجنرال الکتریک باعث خرابی بورد دستگاه میشود که در این نوع از خرابی دستگاه هم فن فریزر نیاز به تعویض دارد و بورد یخچال جنرال الکتریک نیز باید تعمیر با تعویض شود .
با کشیدن یخچال از برق و بیرون آوردن بورد از محفظه داخل آنو میتوان بورد یخچال جنرال الکتریک را بررسی نمود در بعضی از مواقع سوختگی بورد روی خازن های بورد یخچال قابل مشاهده می‌باشد .

باید این مورد را نیز در نظر داشت که هر قطعه الکترونیکی عمر مفیدی دارد و برای مدت معینی به خوبی کار میکند در زمانیکه بورد دستگاه جنرال الکتریک خراب شده باشد بهترین کار برای جلوگیری از مواد غذایی این است که در صورت دسترسی به یخچال فریزر دیگری مواد غذایی به داخل آن انتقال داده شود و با نمایندگی General Electricتماس گرفته شود تا در اسرع وقت تکنسین در محل حضور یافته و اقدام به تعمیر دستگاه نماید ،بهترین روش برای تعمیر دستگاه این است که بورد دستگاه با یک بورد جدید تعویض شود و راه دوم این است که بورد دستگاه تعمیر شود که هر دو روشها یخچال درست میشود و بخوبی تا چندسال نیز کار خواهد کرد .